דילוג לתוכן

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה

Copy of הסיפור שלנו

גדלתי בחיפה. ילדות מלאת טבע, זכרונות וניחוחות. מחטי עץ האורן של יערות הכרמל, אצטרובלים מברושי שכונת אחוזה, מליחות גלי הים בשער הנמל, מאפה הבייגל הרומני בעיר התחתית, הוורדים בגינה של סבתא שושנה ועשן סיגר מיתמר ביציעי אצטדיון קריית אליעזר. כל הניחוחות האלה שזורים בזכרונות נוסטלגיים של נוף ילדותי. 

במרוצת השנים פיתחתי אובססיה לבשמים וניחוחות. בכל מדינה חדשה חיפשתי חותמת ניחוח מקומית. ביקרתי בבתי בישום נישתיים, סדנאות רקיחת ניחוחות ובתי מלאכה ליציקת נרות וסבונים. נחשפתי לשיטות מסורתיות שעוברות במשפחות במשך דורות. 

ב-2016 החלטתי להפוך את האובססיה למותג. נסעתי ללונדון לבוטיק נרות מקומי והתחלתי לכתוב את התכנית למה שהפך במרוצת השנים לבונו דורו. לקח זמן עד שמצאתי את המתכון המדויק שיתאים לחזון - להביא לישראל סטנדרט איכות אירופאי של נרות משעווה טבעית בעבודת יד.

ב-2019 החל תהליך ייצור הנרות המקומי. אחרי אינספור דיוקים, תיקונים והחלפה של חומרים ויצרנים, יצאנו לאור ב-2021 וייסדנו רשמית את בונו דורו - מותג שלם של מוצרי בישום ואווירה לבית הכולל נרות טבעיים, מפיצי ריח ומבשמים.

אחרי שלוש שנים מוצלחות באתר הרשמי ובחנויות בוטיק, בהן נוצר לבונו דורו קהל לקוחות תומך ונאמן שרק הלך וגדל, החלטנו להשלים את השינוי הגדול ולאתגר את סטנדרט האיכות שלנו פעם נוספת.

עם תחילת 2024 עברנו לייצור נרות מ-100% שעוות סויה אורגנית וייבאנו תמציות ריח בלעדיות מבתי הבישום היוקרתיים של צרפת. הבחירה לעבור לחומרי גלם יקרים בהרבה מהמקובל בשוק המקומי, נבעה מההבנה שהקהל הישראלי כבר לא מסתפק בכמעט - הוא בשל, מחפש ומעריך איכות עילית. אחרי שדייקנו את שיטת הייצור וערכנו מאות בדיקות, הוצאנו לאור קולקציית נרות יוקרה בסטנדרט שטרם נראה כמוהו בארץ ואנו עומדים מאחוריה בגאווה עצומה.

עם תמציות ריח מיובאות ומאושרות תקן IFRA (ארגון הניחוחות העולמי) שנרקחו על ידי גדולי אמני הבישום באירופה, שימוש בשעוות סויה נקייה ועבודת יד בשיטות מסורתיות לצד טכנולוגיות חדישות, אנו גאים לעמוד בענווה בחזית יצרני הנרות בישראל. היום אפשר להבחין באופן חד משמעי בייחודיות של נרות בונו דורו - הם מפיצים ניחוחות משובחים בעוצמה גבוהה ועקבית, בבעירה נקייה ובטוחה לנשימה ולסביבה, ובוערים זמן רב יותר מנרות אחרים. בזכות שנים של ניסיון, אנו עומדים ברף האיכות הקפדני שהצבנו לעצמנו.

בסוף, אי אפשר להתעלם מניחוח. ניחוחות הם חלק מרכזי מחיינו, הם נדבח בלתי נפרד מעולמות האסתטיקה, האופנה, העיצוב והאומנות. ניחוח מעורר רגשות ומספק תפאורה לאווירה שנוצרת בחלל. עבורי ועבור רבים נוספים, ניחוח הוא גם מסע בזמן. מאותה ילדות בין עצי האורן ביערות הכרמל ועד היום. 

אז איזו אווירה תרצו ליצור סביבכם? מוזמנים לצלול אל ממלכת הניחוחות שלנו, לבחור, לנסות, לגוון. להדליק נר של בונו דורו ולצאת למסע בנבחי נשמתכם.

הבחירה בנו כל פעם מחדש לא מובנת מאליה, אנו מלאי הודיה והערכה על כך. מתרגשים מכל מילה, הערה, תמונה ותגובה שלכם ומבטיחים לעשות הכל כדי להמשיך ולספק לכם רגעים קטנים של אושר.

שלכם,
גל ברקן
מייסד בונו דורו 

מה עומד מאחורי השם BONO DORO?
ב-1887 יצר ד"ר אליעזר לודוויג זמנהוף שפה מתוכננת בשם אספרנטו - שפה שחלם להפוך לשפתו השנייה של כל אדם בעולם. הרעיון מאחורי ההמצאה של רופא העיניים היהודי מביאליסטוק, היה יצירת שפה ניטרלית ואוניברסלית שתאפשר לדובריה לתקשר עם אנשים מכל העולם ולגשר בין תרבויות.

המילה "Bonodoro", ממנה מורכב שם המותג, פירושה 'ניחוח' באספרנטו. וכמו החזון העומד מאחורי השפה הנפלאה (לה כ-2 מיליון דוברים בעולם כיום), גם שפת הניחוחות היא שפה בינלאומית, אוניברסלית, המחברת בין בני אדם, ואנו שותפים מלאים לחזון.